Właściciel nieruchomości, któremu zależy na szybkiej sprzedaży i uzyskaniu za mieszkanie dobrej ceny powinien współpracować z biurem nieruchomości. Dobry kontakt z agentami nieruchomości sprzyja finalizacji transakcji. Jeżeli pracownik biura nieruchomości prosi o to, aby właściciel nie brał czynnego udziału w sprzedaży ma w tym określony cel.

Rybnik biuro nieruchomości

Agent nieruchomości reprezentuje obie strony, zarówno sprzedającego jak i kupującego. Zarówno jedna jak i druga strona chciałaby uzyskać jak najwięcej . Kupujący chciałby nabyć nieruchomość w atrakcyjnej cenie a sprzedający otrzymać ze sprzedaży taką wartość, która zaspokoi jego oczekiwania. Czy taka pozornie wykluczająca się transakcja jest możliwa do przeprowadzenia?

Może tego dokonać tylko i wyłącznie profesjonalny pośrednik nieruchomości. Mieszkanie musi zostać właściwie wycenione ze względu na jego wielkość, miejsce położenia, piętro, balkon lub inne pomieszczenia przynależne. Cena powinna uwzględniać udogodnienia jak i wady. Dobrze przygotowana wycena spowoduje, że kupujący ni e będzie czuł się oszukany. Właściciel natomiast otrzyma za swoje mieszkanie uczciwą cenę.

rybnik biuro nieruchomości

Oprócz dobrej, profesjonalnej wyceny ważna jest jego prezentacja. Z wcześniejszych artykułów wynika, że lepiej aby właściciel nie uczestniczył w prezentacji mieszkania. Czy faktycznie jest to dobry pomysł. Sprzedaż mieszkania to kilkuetapowy proces, składający się z następujących po sobie czynności, których prawidłowe przeprowadzenie może zakończyć się sukcesem.

Rybnik biura nieruchomości

Jeżeli właściciel mieszkania jest z zawodu profesjonalnym sprzedawcą, wie w jaki sposób powinien przeprowadzić rozmowę z klientami wówczas może być bardzo pomocny. Jeżeli natomiast nie zajmuje się w swoim życiu zawodowym sprzedażą lepiej aby w takiej prezentacji nie brał aktywnego udziału. Klienci często jednego dnia oglądają wiele mieszkań.

Nie wszystkie szczegóły są w stanie zapamiętać. Na pewno zapamiętają emocje jakie towarzyszyły im oglądając każdą z nieruchomości. Jeżeli były pozytywne zaczną o niej myśleć intensywniej i być może zechcą ją jeszcze raz zobaczyć. Jeżeli emocje będą negatywne więcej nie zainteresują się takim mieszkaniem.