Biura nieruchomości w Rybniku posiadają w swoich bazach oferty mieszkań wybudowanych na starych zasadach. Od stycznia 2021 roku obowiązują nowe warunki techniczne. Wymagania WT 2021 będzie musiał spełniać każdy budynek, który otrzyma pozwolenie na budowę w 2021 roku. Projekty przygotowane według starych wytycznych muszą być dostosowane do nowych wymagań. Ponadto nowe przepisy dotyczą także budynków modernizowanych.

Biuro nieruchomości Rybnik

Bez wątpienia koszty dostosowania inwestycji do nowych wymagań podwyższą koszty ich budowy. W biurach nieruchomości w Rybniku w roku 2021, 2022 i na początku 2023 roku w ofercie znajdziemy jeszcze nowe inwestycje wybudowane według starych warunków technicznych. W połowie 2022 roku i później w ofercie biur nieruchomości w Rybniku mieszkania z rynku pierwotnego będą już tylko energooszczędne.

biuro nieruchomości w Rybniku

Nowe warunki techniczne 2021 zakładają przede wszystkim poprawę izolacji cieplnej budownictwa. Ponadto większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Spełnienie nowych norm będzie wiązało się z montowaniem nowych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych przy jednoczesnym obniżeniu wskaźnika EP. Do tej pory na rynku nieruchomości w Rybniku można było znaleźć mieszkania energooszczędne.

Agencja nieruchomości Rybnik

Klient miał do wyboru mieszkanie lub dom wybudowany w technologii tradycyjnej lub nowoczesnej, energooszczędnej. Koszt ich budowy był wyższy dlatego cena na rynku była także wyższa od innych nieruchomości. Klienci, którym zależało na nowoczesnym , energooszczędnym i wykorzystującym źródła odnawialne domu gotowi byli za niego zapłacić wyższą cenę.

Koszt budowy domów według nowych warunków WT 2021 będzie droższy dlatego, że instalacje i systemy jakie muszą być zastosowane w chwili obecnej są drogie. W najbliższym czasie w związku z bardzo dużym popytem, cena zapewne nie zmaleje. Bez wątpienia większa liczba producentów paneli, nowoczesnych pomp lub innych urządzeń i instalacji, które mogą być wykorzystywane zgodnie z nowymi przepisami może zmienić sytuację cenową na rynku. Potrzeba na to kilka lub kilkanaście lat. Dlatego w pierwszym okresie ceny mieszkań i domów w biurach nieruchoomści w Rybniku będą droższe.