Konflikt w pobliżu granicy z Polską wpływa niemal bezpośrednio na funkcjonowanie polskich firm i ich rodzin. Uciekający masowo przed wojną mieszkańcy Ukrainy zaczęli zasiedlać polskie miasta i miasteczka. W biurach nieruchomości w Rybniku mieszkania na wynajem praktycznie zniknęły z oferty. Podobna sytuacja jest niemal w całym kraju. Brakuje mieszkań przede wszystkim w dużych miastach. Mieszkania na wynajem najszybciej zapełniły się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. W ciągu kilku dni zostały zajęte wszystkie nieruchomości. Nawet takie, które ze względu na stan techniczny przez wiele miesięcy czekały na najemców.

agencja nieruchomości Rybnik

Trudno dostępne mieszkania na wynajem w biurach nieruchomości w Rybniku

Do biura nieruchomości w Rybniku dzwonią osoby, które nadal szukające mieszkania na wynajem. Bardzo duży popyt na mieszkania sprawi, że w niedługim czasie należy się także spodziewać znaczącego wzrostu cen wynajmu Brak lokali zapewne spowoduje większe zainteresowanie także mieszkaniami na sprzedaż. Osoby posiadające oszczędności będą chciały zainwestować środki w pewny zwrot i wyższy zysk. W bankach nadal oprocentowanie lokat jest niewielkie. Zysk z wynajmu mieszkania może okazać się lepszą inwestycją. Po pierwszej fali uchodźców nie posiadających pieniędzy na wynajem zapewne zmieni się sytuacja. Obecnie mieszkania wynajmują prywatne osoby, fundacje i stowarzyszenia najczęściej udostępniając je Ukraińcom za darmo.

Duży ruch w agencjach nieruchomości w Rybniku

Z czasem obywatele Ukrainy, którzy zdecydują się pozostać w Polsce dłużej zaczną samodzielnie opłacać nieruchomości. Dzieci bardzo szybko poszły do przedszkoli i szkół. Matki zaczęły szukać pracy. Wiele z nich bardzo szybko znalazło zatrudnienie. Pewnego rodzaju stworzona w Polsce stabilizacja pozwoli na normalne życie przybyłym rodzinom. Im dłużej będzie trwała wojna rosyjsko-ukraińska tym zniszczenia kraju będą większe. Odbudowa niektórych miejscowości może potrwać nawet kilka lat. Rozpędzenie gospodarki ukraińskiej do poziomu sprzed wojny także może nie być łatwa. W biurach nieruchomości w Rybniku widać większy ruch i zainteresowanie także mieszkaniami na sprzedaż.