Przybyłe do Polski rodziny z Ukrainy bardzo szybko zostały zaangażowane w działalność lokalnych społeczności. Dzieci poznały nowych kolegów i koleżanki w szkołach. Zorganizowano im lekcje integracyjne i nauki języka polskiego. Dorosłe osoby rozpoczęły szukanie pracy. Bardzo szybko chcą się usamodzielnić, aby opłacać własne rachunki. W biurach nieruchomości w Rybniku zaczęło brakować mieszkań na wynajem. W najbliższym czasie sytuacja zapewne nie poprawi się. Mieszkania na wynajem będą trudnodostępne i coraz droższe. W niektórych miastach już można zauważyć wzrost cen wynajmu mieszkań o około 30%. Z czasem przy ich niemal zupełnym braku czynsz będzie jeszcze wyższy.

biura nieruchomości Rybnik

Pomoc biura nieruchomości w Rybniku w zakupie mieszkania

Każde mieszkanie będzie na wagę złota. Tym bardziej, że zakup własnego mieszkania nie jest łatwy. Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny podniosła stopy procentowe. Publicznie ogłaszają kolejne ich podnoszenie w następnych miesiącach. Jednocześnie banki zwlekają z podniesieniem oprocentowania lokat. Powoli niewielki wzrost zauważyć można w kilku placówkach. Pozostałe nadal czekają i obserwują rynek. Zapewne dokonają zmian w chwili kiedy klienci zaczną przenosić swoje oszczędności do innych banków. Odpływ kapitału będzie argumentem do działania. W biurach nieruchomości w Rybniku klienci z powodu braku mieszkań na wynajem zastanawiają się nad kupnem własnego.

Oferty w biurze nieruchomości w Rybniku

Niewielkie oszczędności sprawiają, że oglądają mieszkania bardzo małe lub przeznaczone do remontu. Zdają sobie często sprawę z tego, że uzyskanie kredytu hipotecznego w banku na zakup mieszkania będzie bardzo trudne. Konflikt przy granicy Polski mocno skomplikował sytuację wielu polskich rodzin. Dostępne do tej pory mieszkania na wynajem zniknęły z rynku. Do biura nieruchomości w Rybniku przychodzą coraz częściej młode osoby szukające rozwiązania. Zdarzają się mieszkania na wynajem zlokalizowane nieco dalej od miasta. Z braku innych możliwości klienci decydują się na takie mieszkanie są zmuszeni codziennie dojeżdżać do pracy z oddalonych od Rybnika miejscowości.