W biurach nieruchomości w Rybniku pojawia się coraz więcej klientów. Szukają często mieszkań na wynajem. Po zapoznaniu się z obecną sytuacją mieszkaniową zaczynają rozpatrywać zakup własnego mieszkania. Proszą o przygotowanie oferty przez biuro nieruchomości w Rybniku. Pośrednicy po otrzymaniu od klientów oczekiwań przygotowują kilka spełniających warunki lokali. Ostatecznie klienci z pośrednikiem z biura nieruchomości w Rybniku oglądają dwa lub trzy mieszkania, które najbardziej spodobają się szukającym. Po wybraniu najlepszego rozpoczynają procedurę uzyskania kredytu hipotecznego. Bank prosi o wypełnienie wniosku i dołączenie do niego kilku dokumentów.

biuro nieruchomości Rybnik

Klienci biura nieruchomości w Rybniku

Analityk banku weryfikuje wniosek z załącznikami. Coraz częściej zdarza się, że klienci agencji nieruchomości w Rybniku otrzymują negatywną odpowiedź. Nie mogą otrzymać kredytu, pomimo tego, że pracują. Wpływ na taką sytuację bez wątpienia ma kilka czynników. W ostatnim czasie ceny metra kwadratowego za mieszkanie znacząco wzrosły. Analitycy rynku nieruchomości uważają, że sytuacja w najbliższym czasie nie będzie lepsza. Nadal ceny mieszkań będą rosły. Wynagrodzenia klientów nie rosną tak szybko dlatego ich zdolność kredytowa będzie się obniżać. Bez wątpienia wielu osobom pomimo tego, że pracują nie uda się kupić własnego mieszkania. Bank podczas sprawdzania zdolności kredytowej potencjalnych klientów analizuje długość zatrudnienia w ostatniej firmie, rodzaj umowy, wysokość zarobków i branżę w której są zatrudnieni.

Zakup mieszkania w biurze nieruchomości w Rybniku

Rada Polityki Pieniężnej publicznie zapowiedziała wzrost stóp procentowych w najbliższych miesiącach. Sytuacja polskich rodzin bez wsparcia rządowego staje się coraz trudniejsza. Bank bada wszystkie dokumenty złożone razem z wnioskiem kredytowym. Przy wyliczeniu zdolności bierze pod uwagę pięcioprocentowe stopy procentowe. Wiele rodzin nie jest w stanie spełnić wymagań i warunków otrzymania kredytu hipotecznego. Dlatego będą zmuszeni wynajmować mieszkanie przez wiele lat lub mieszkać z rodziną obniżając znacząco komfort swojej przestrzeni życiowej. Klienci najczęściej wracają do biura nieruchomości w Rybniku po kilku latach kiedy uda im się uzyskać zdolność kredytową i zgromadzą trochę oszczędności.