Wysoka inflacja i problemy w branży budowlanej z pewnością wpłyną na sprzedaż mieszkań w biurach nieruchomości w Rybniku. Ceny mieszkań i domów w ostatnim okresie czasu wzrosły, szczególnie w dużych miastach. W mniejszych miejscowościach wzrost cen był nieco niższy i mniej zauważalny.

biuro nieruchomoścu Rybnik

W najbliższym czasie oczekiwać można dalszych podwyżek i trudności na rynku nieruchomości. Banki zaostrzyły bowiem kryteria udzielania kredytów i postawiły wysokie poprzeczki dla potencjalnych kredytobiorców.

Zdolność kredytowa klientów biura nieruchomości w Rybniku

Wnikliwie sprawdzana jest zdolność kredytowa potencjalnych klientów. Banki w swoich wyliczeniach biorą pod uwagę wiele czynników. Między innymi ważna jest branża, w której klient pracuje, wysokość jego zarobków, forma umowy i długość zatrudnienia. Ponadto analitycy z banku sprawdzają jego stan cywilny i rodzinny.

Biura nieruchomości w Rybniku odwiedzają młode osoby zainteresowane kupnem własnego mieszkania. Często nie znają jeszcze swojej zdolności kredytowej i nie wiedzą na jakie mieszkanie mogą sobie pozwolić. Można sprawdzić zdolność w kalkulatorach internetowych, jednak nie jest to dokładna i szczegółowa analiza.

Najlepiej zrobić to w banku, w którym chcemy wziąć kredyt. Wstępna kalkulacja jest wówczas bardziej rzetelna niż internetowa. Zanim to zrobimy dobrze jest przejrzeć posiadane karty kredytowe, małe kredyty wzięte na zakup elektroniki lub inne zobowiązania. Do wszystkich takich informacji ma bowiem dostęp bank i bierze je pod uwagę wyliczając zdolność.

Wartość kart kredytowych a zdolność kredytowa

Posiadanie karty kredytowej na wysoką kwotę uznawana jest przez bank jako zaciągnięty kredyt a nie możliwość z niego skorzystania. Dlatego planując zakup mieszkania na kredyt hipoteczny warto pospłacać wszystkie drobne pożyczki i zrezygnować z kart kredytowych lub obniżyć wartość zadłużenia. Z pewnością wpłynie to na ostateczną wysokość naszej zdolności kredytowej.

Znając możliwości finansowe można szukać odpowiedniej wielkości mieszkania, aby nie rozczarować się po jego znalezieniu. Zdarzają się bowiem klienci w biurach nieruchomości w Rybniku, którym podoba się duże mieszkanie, pięknie urządzone i w bardzo dobrej lokalizacji, jednak ostatecznie okazuje się, że nie są w stanie go kupić ze względu na cenę.

Oferty nowych mieszkań w biurach nieruchomości w Rybniku

Mieszkanie w stanie deweloperskim często wymaga sporego wkładu finansowego, zanim można w nim zamieszkać. Dlatego na takie mieszkania decydują się osoby dobrze zarabiające lub takie, którym udało się sporo zaoszczędzić. Klienci biur nieruchomości w Rybniku często szukają ładnych mieszkań na rynku wtórnym. Trzeba pamiętać, że w każdym trzeba wykonać drobny remont dlatego dobrze jest mieć chociaż trochę wolnej gotówki.