Biura nieruchomości w Rybniku mają w swojej ofercie ciekawe nieruchomości w dobrej lokalizacji i nowocześnie urządzone. Nie każdego jednak na nie stać. Zanim rozpoczniemy poszukiwania mieszkania lub domu warto sprawdzić własne możliwości finansowe. Jednym ze sposobów finansowania zakupu jest bowiem kredyt hipoteczny. Bank na życzenie klienta może sprawdzić aktualną jego zdolność kredytową. Idąc do biura nieruchomości w Rybniku dobrze znać swoją zdolność kredytową.
Oferta biura nieruchomości w Rybniku dopasowana do zdolności kredytowej klientów
Doradca kredytowy może doradzić w jaki sposób ją zwiększyć. Czasami rezygnacja z kart kredytowych czy drobnych pożyczek może wpłynąć na ostateczną jego wartość. Dlatego przed wizytą w banku lub u doradcy kredytowego warto się przygotować. Przejrzeć aktualne zobowiązania karty kredytowej i zakup sprzętów na raty. Wcześniejsza ich spłata i zmniejszenie na karcie limitów kredytowych może poprawić sytuację potencjalnego kredytobiorcy.
Za co kupują mieszkania klienci biur nieruchomości w Rybniku?
Klienci biur nieruchomości w Rybniku kupują także mieszkania z pożyczek zaciągniętych u znajomych i dalszej rodziny. W takim przypadku trzeba pamiętać, że od takiej umowy urzędy skarbowe wymagają zapłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Obowiązek podatkowy powstaje w chwili udzielenia pożyczki i nie ma tu znaczenia czy została ona udzielona na procent i czy ostateczne zostanie zwrócona.
Najczęściej takie pożyczki mają bardzo niskie oprocentowanie lub nie mają go wcale. Zdarza się bowiem, że bogatsi znajomi chcą w ten sposób pomóc w zakupie mieszkania mniej zamożnym. Nie zależy im na tym, aby na udzieleniu pożyczki osiągnąć zysk i wzbogacić się. Pożyczki mogą udzielać także członkowie bliskiej i dalszej rodziny pamiętając o zapłaceniu stosownych podatków od czynności cywilnoprawnych.
Źródła finansowania zakupu mieszkań klientów biur nieruchomości w Rybniku
Klienci biura nieruchomości w Rybniku kupują nieruchomości także dzięki darowiznom otrzymanym od bliskiej i dalszej rodziny. W przypadku najbliższych, do której należą małżonek, małżonka, dzieci, wnuki, rodzice, dziadkowie, pasierb, pasierbica, rodzeństwo, ojczym i macocha obdarowany może być zwolniony z podatku po spełnieniu dwóch warunków. Po pierwsze musi zgłosić ten fakt w terminie do 6-miesięcy do urzędu skarbowego na formularzu SD-Z2 i posiadać dokument otrzymania pieniędzy, może to być dowód przekazania pieniędzy na rachunek bankowy lub przekaz pocztowy.