Rybnik to spore miasto, liczące ponad 130 tys. mieszkańców. Zapotrzebowanie na nieruchomości jest dość duże. Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się w mieście pozostać szukają dla siebie nowoczesnych nieruchomości w Rybniku zlokalizowanych w dobrych miejscach. Z pewnością rodzice małych dzieci szukają mieszkań, które położone są blisko ładnych placów zabaw, przedszkoli i szkół. Niemal każde większe osiedle posiada skwer, na którym mogą bawić się dzieci.

nieruchomości rybnik

Nowoczesne nieruchomości w Rybniku

Najwięcej osób przyciągają nowoczesne, kolorowe i bardzo bezpieczne place zabaw. Starsze w wielu miejscach są remontowane i dopasowywane do oczekiwań rodziców i dzieci oraz obecnego standardu. Podniesiony w ostatnich latach poziom życia sprawił, że mieszkańcy Rybnika chcą mieszkać w ładnych nieruchomościach, urządzonych w nowoczesnym stylu i w otoczeniu ścieżek rowerowych i innych udogodnień. Moda na prowadzenie zdrowego stylu życia sprawiła, że mieszkańcy Rybnika cenią nowoczesną infrastrukturę, która pozwala na spacery, bieganie, jeżdżenie rowerem lub zabawę na świeżym powietrzu.

Dla amatorów rowerowych wycieczek w Rybniku przygotowano ponad 170 km wyznaczonych szlaków rowerowych i 30 km dróg rowerowych. W Internecie bez trudu znajdziemy ciekawe propozycje najpopularniejszych wycieczek rowerowych o różnej długości i stopniu trudności. Nieruchomości w Rybniku, które znajdują się niedaleko ciekawej infrastruktury rekreacyjnej cieszą się dużym zainteresowaniem. Dużo łatwiej bowiem sprzedać mieszkanie, które znajduje się w miejscu, w którym można miło spędzać czas wolny na świeżym powietrzu.

Czego oczekują kupujący nieruchomości w Rybniku?

Wokół zalewu rybnickiego znajduje się ciekawa trasa, z której korzystają rowerzyści, biegacze i spacerowicze. Znajdują się tam ławki, ławo-stoły, stojaki na rowery, stanowiska biwakowe z paleniskami, umożliwiającymi rozpalenie ogniska czy grillowanie. Trasa jest wytyczona wśród drzew i stawu dzięki temu można podziwiać ciekawą roślinność. Zimą wokół zalewu przygotowywana jest specjalna trasa narciarska dla biegaczy. Dojechać do tego miejsca można transportem publicznym i własnym samochodem. Nieruchomości w Rybniku zlokalizowane w okolicy cieszą się dużym zainteresowaniem pomimo sporej odległości od centrum miasta.