Home staging to nic innego jak aranżacja wnętrza nieruchomości najczęściej wykonywana przed sprzedażą lub wynajmem mieszkania lub domu. Jej celem jest podkreślenie atutów nieruchomości i zwiększenie zainteresowania klientów. Kilka zmian bez wątpienia może wpłynąć na ostateczną cenę sprzedaży lub wynajmu mieszkania z oferty biura nieruchomości w Rybniku. Nieprzygotowane nieruchomości sprzedają się trudniej i za zdecydowanie niższą cenę. Jak dobrze przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Oferty mieszkań w biurze nieruchomości w Rybniku

W pierwszej kolejności powinny z niego zniknąć zbędne meble, graty i niepotrzebne bibeloty. Zagracają one bowiem mieszkanie i sprawiają, że jest ono ciasne i wygląda na mniejsze.  Planując sprzedaż lub wynajem nieruchomości warto także pozbyć się dużych kwiatów. Można je oddać znajomym lub wystawić do dodania w mediach społecznościowych w grupie oddam za darmo. Z pewnością znajdą się chętne osoby, aby je odebrać z nieruchomości w Rybniku.  Mieszkanie powinno być przestronne, jak najbardziej ustawne i czyste. Klienci wchodzący do środka powinni mieć wrażenie dużej przestrzeni a nie ciasnoty.

biuro nieruchomości rybnik

Home staging pozwala na stworzenie przyjemnego miejsca nawet  w niewielkiej nieruchomości. Czasami warto zastąpić duże ciężkie meble niewielkimi, wyglądającymi lekko i nowocześnie, ale jednocześnie wygodnie. Nie powinny one zajmować zbyt dużo miejsca. Całe pomieszczenie najlepiej urządzić w stylu neutralnym, które może podobać się większej ilości osób. Dominującymi kolorami w takim wnętrzu z pewnością będzie kolor szary, beż, biel i czarny. Mogą się także znaleźć przedmioty w jaskrawych kolorach, ożywiających pomieszczenia. Ze ścian trzeba pozdejmować zdjęcia i inne elementy personalizujące mieszkanie, można powiesić popularne reprodukcje.

Prezentacja mieszkania przez agentów z biura nieruchomości w Rybniku

Najtrudniej zadbać w mieszkaniu oferowanym przez biuro nieruchomości w Rybniku o łazienkę i kuchnię, szczególnie jeżeli lokatorzy nadal w nim mieszkają. Dlatego w kuchni podczas prezentacji mieszkania przez agentów z biura nieruchomości w Rybniku na wierzchu nie powinny leżeć produkty spożywcze i brudne naczynia. Podobnie w łazience przed wizytą oglądających dobrze jest schować brudne ręczniki i zamiast nich  położyć na pralce lub szafce czyste. Częściowo rozpuszczone mydło także nie będzie estetycznie wyglądało, dlatego lepiej je schować do szafki. Każde prezentowane pomieszczenie powinno być czyste i estetyczne.