Ważnym celem home stagingu jest stworzenie jasnego i przestronnego wnętrza. Biura nieruchomości w Rybniku bez wątpienia takie mieszkanie sprzedadzą szybciej i po wyższej cenie od innych w podobnej lokalizacji. Przede wszystkim mieszkanie musi być nieskazitelnie czyste. Trzeba także pozbyć się  z niego nieprzyjemnych zapachów. Mogą one pochodzić ze starych mebli, dywanów, zwiędniętych kwiatów i innych roślin trzymanych w domu. Jeżeli właściciele mieszkania palą papierosy zapach będzie niemal we wszystkim. Agenci z biura nieruchomości w Rybniku od razu po wejściu do lokalu są w stanie rozpoznać zapach papierosów.

biuro nieruchomości rybnik

Przygotowanie mieszkania do prezentacji przez biuro nieruchomości w Rybniku

Podobnie klienci, którzy nie palą i zapach ten jest dla nich drażniący bez wątpienia od razu go wyczują i zrezygnują z dalszego oglądania mieszkania. Dlatego osoby palące powinny mieszkanie przed sprzedażą odświeżyć. Najlepiej gdyby już w nim nie mieszkały, ponieważ po remoncie, kiedy wrócą do niego i ponownie będą paliły, zapach wróci razem z nimi. Można pomalować mieszkanie i porządnie je wywietrzyć. Przed jego prezentacją warto przyjść wcześniej i  otworzyć okna. Zapach papierosów bowiem dość długo utrzymuje się wewnątrz, zatrzymują go meble, drzwi, okna, podłogi i inne elementy wyposażenia mieszkania.

Klienci wchodzący do mieszkania powinni czuć świeże powietrze, zaduch i przykre zapachy z pewnością zapamiętają na długo i spowodują, że szybko zakończą oglądanie. Z doświadczenia agentów z biura nieruchomości w Rybniku podczas prezentacji mieszkania bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, zarówno wizualne jak i zapachowe. Jeżeli klient czuje się w nieruchomości źle z pewnością jej nie kupi. Dlatego jeżeli chcemy sprzedać mieszkanie szybko i w dobrej cenie warto poświęcić trochę czasu na jego przygotowanie. W tym celu trzeba z niego usunąć stare dywany, chodniki, tekstylia, które trzymają zapachy. Ponadto dokładnie posprzątać, nie zapominając o oknach, drzwiach i innych elementach wykończenia mieszkania.

Przyjemny zapach w nieruchomości w Rybniku

Podczas sprzątania do wody można dodać płyn do mycia o przyjemnym zapachu. Z czasem w mieszkaniu będzie unosił się świeży zapach. W pomieszczeniach, w których pomimo różnych zabiegów nadal utrzymuje się nieprzyjemny zapach można zastosować zabieg ozonowania. Dostępny w sprzedaży generator ozonu trzeba zastosować zgodnie z instrukcją lub zamówić profesjonalną firmę. Warto pamiętać o tym, że ozon dezynfekuje pomieszczenia i ich wyposażenie. Ponadto pomaga pozbyć się uciążliwych zapachów, niszczy grzyb na ścianie, pleśń i eliminuje innych niepożądanych „gości”.  Ale jednocześnie jest szkodliwy dla roślin, zwierząt i ludzi. Zbyt duże jego stężenie może spowodować zatrucie organizmu.