Wartość nieruchomości z roku na rok wzrasta. Cena metra kwadratowego jest coraz wyższa. Najdroższe mieszkania znajdują się w centrum miasta. Dostęp do infrastruktury miejskiej sprawia, że zainteresowanie takimi mieszkaniami nie słabnie.

Mieszkanie w centrum miasta jest wygodne dla osób młodych, które chcą być blisko miejskiej infrastruktury, restauracji, kin, wydarzeń kulturalnych.

Ze względu na duży ruch uliczny, nie jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi i osób starszych. Zgiełk miasta utrudnia funkcjonowanie. Pierwsze zakupione mieszkanie, najczęściej jedno lub dwupokojowe po kilku latach okazuje się za ciasne. Powiększająca się rodzina potrzebuje większej przestrzeni.

Nieruchomości Rybnik
 

Ciekawą alternatywą jest zakup domu nieco oddalonego od centrum miasta z dobrym dojazdem. Większa przestrzeń dla rodziny, cisza, własny ogród rekompensują dłuższy dojazd do pracy. W czasie pandemii, dużo firm zdecydowało się na pracę zdalną. Uczniowie także od ponad roku uczą się on-line. Zamknięcie w domach spowodowało większe zainteresowanie domami jednorodzinnymi.


Mieszkanie w domu z ogrodem jest wygodne, daje poczucie swobody i wolności.

Możliwość swobodnego wyjścia na dwór bez żadnych ograniczeń zachęca do zamiany mieszkania na dom. Jeżeli planujemy zakup zwierząt, szczególnie psa dom wydaje się być najlepszą alternatywą. Większe psy czują się w blokach bardzo źle, jest im za ciepło. Potrzebują często wychodzić na dwór, co staje się uciążliwe zarówno dla psa jak i jego właściciela. Ogród daje psu większą swobodę i wygodę życia.

Zwierzęta potrzebują odpowiedniego miejsca, aby nie męczyły się i przez to nie stały się uciążliwe dla sąsiadów. W przydomowym ogrodzie pies czuje się bardo dobrze, może przebywać na dworze niemal przez cały dzień. Ogród to także wspaniałe miejsce dla małych dzieci.

Mogą bawić się w nim bezpiecznie tuż przy nieruchomości.

Od rodziców już tylko zależy jakie zorganizują im w nim atrakcje. Na rynku jest dostępnych bardzo dużo propozycji urządzeń i zabawek dla dzieci przeznaczonych do ogrodu. Można znaleźć całe zestawy dostosowane do wieku dziecka. Huśtawki, domki, zjeżdżalnie, odpowiednio dopasowane mogą urozmaicić czas spędzany w ogrodzie.