Biura nieruchomości pośredniczą w sprzedaży, kupnie i wynajmie mieszkań. Każda transakcja zależy od kilku ważnych elementów. Lokalizacja, stan techniczny nieruchomości, jakość zdjęć i promocja decydują o widoczności w Internecie i ilości osób odwiedzających ogłoszenie.  Ostateczne powodzenie transakcji często zależy od bezpośredniej prezentacji mieszkania zainteresowanemu klientowi.

Agenci pracujący w biurze nieruchomości to specjaliści, którzy wiedzą w jaki sposób pokazać mieszkanie aby spełniało ono oczekiwania klientów. Właściciele mieszkania uczestniczący w prezentacji mogą nieświadomie zachowywać się w sposób utrudniający jego sprzedaż. Przyglądają się zbyt mocno klientom, zadają za dużo niepotrzebnych pytań.

Rybnik biuro nieruchomości

Wypytują o sytuację rodzinną, finansową. Zbyt emocjonalnie podchodzą do sprzedaży nieruchomości. Mieszkając w jednym miejscu wiele lat doskonale znają wszystkie wady i zalety nieruchomości. Mogą być zbyt nachalni i dociekliwi. Właściciele nieruchomości nie znają szczegółowo potrzeb klientów. Nie wiedzą jakiego mieszkania dokładnie szukają.
 

rybnik biuro nieruchomości

Agent nieruchomości przygotowany na prezentację mieszkania skupia się przede wszystkim na najważniejszych potrzebach kupujących. Pokazuje wszystkie te elementy, które są dla klienta ważne. Każde mieszkanie ma wady i zalety, praktycznie nie ma nieruchomości bez wad. Ważne jest aby mieszkanie spełniało oczekiwania klientów.

Biura nieruchomości, które mają oferty na wyłączność potrafią doskonale zaplanować sprzedaż. Przygotowują dobre zdjęcia, promują je intensywnie w Internecie, poświęcają na jego prezentację sporo czasu. Koszty wydane na promocję i reklamę szybko się zwracają.

Rybnik biura nieruchomości

Oddanie mieszkania do biura nieruchomości na wyłączność może przyspieszyć sprzedaż. Agenci nieruchomości skupiają się bardziej na takiej ofercie, ponieważ wiedzą, że jeżeli dojdzie do sprzedaży otrzymają za nie prowizję. W przypadku mieszkań wystawionych w wielu biurach pośrednik mimo poświęconego czasu może nie otrzymać prowizji, ponieważ ostatecznie sprzeda je inne biuro nieruchomości.

Zlecając sprzedaż mieszkania do biura nieruchomości na wyłączność można uzyskać za nie często lepszą cenę. Biuro nieruchomości dba o dwie strony transakcji, zarówno o sprzedających jak i kupujących.