Sprzedaż mieszkania przez pośrednika nieruchomości składa się z kilku etapów. Po umieszczeniu oferty w Internecie, przygotowuje dokładny jej opis. Podpisuje umowę pośrednictwa z właścicielem nieruchomości i z kupującym. Po znalezieniu odpowiednich ofert dla klientów przygotowuje ofertę składającą się z kilku mieszkań.

Rybnik biuro nieruchomości

Jeżeli klienci zaakceptują wstępnie wybrane nieruchomości pośrednik nieruchomości umawia klientów na prezentację mieszkań. Agenci bardzo często dobrze znają prezentowane mieszkania. Wiedzą jakie są ich zalety i wady. Obecność właściciela mieszkania często w sprzedaży przeszkadza.

rybnik biuro nieruchomości

Lepiej aby podczas prezentacji nie było go w mieszkaniu, a jeżeli nie jest to możliwe aby nie wtrącał do rozmów pomiędzy klientami a pracownikiem biura nieruchomości. Szczególnie jeżeli zależy mu na szybkiej sprzedaży i uzyskaniu dobrej ceny. Właściciele emocjonalnie związani ze sprzedawanym mieszkaniem często opowiadają klientom o sąsiadach.

Znają ich doskonale i jeżeli opowiadają o dobrych z nimi relacjach, spędzaniu razem wspólnych uroczystości rodzinnych, nowi lokatorzy mogą obawiać się  zbyt zażyłych relacji. Zdarza się także, że właściciel mieszkania opowiada o hałaśliwych sąsiadach, kłótniach małżeńskich lub biegających po klatce dzieciach. Nawet jeżeli takie sytuacje się zdarzają, często właściciel mieszkania może je wyolbrzymiać.

Rybnik biura nieruchomości

Ponadto to co jemu przeszkadza może nie być problemem dla rodziny, która także posiada dzieci. Hałas z ulicy dla jednych może być problemem a dla innych nic nie znaczy. Słoneczne mieszkanie dla klienta, który lubi chłodniejsze temperatury może być zbyt ciepłe, a dla drugiego słoneczne mieszkanie to wspaniałe miejsce do uprawy pięknych kwiatów.

Każdy ma inne potrzeby i sytuację rodzinną. Profesjonalny nie związany emocjonalnie agent nieruchomości może spojrzeć na mieszkanie obiektywnie. Udział właściciela podczas prezentacji mieszkania i jego aktywny udział może przedłużyć sprzedaż. Właściciel mieszkania wtrącający się podczas jego prezentacji może zepsuć starania nawet najlepszego agenta nieruchomości.