Nowe warunki techniczne WT2021 wprowadzono 31.12.2020 roku. Bez wątpienia w celu spełnienia nowych wymagań inwestor będzie musiał zastosować kilka rozwiązań energooszczędnych jednocześnie. Instalacje służące do ogrzewania domu oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej będą musiały być lepiej niż przedtem izolowane, aby nie traciły ciepła.

Biura nieruchomości Rybnik

Bezsprzecznie zostanie znacznie ograniczone zużycie do ogrzania mieszkania lub domu zużycie paliw takich jak węgiel, gaz czy olej opałowy. Bez wątpienia najwięcej strat ciepła w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej następuje przez okna. Dlatego w tym zakresie konieczne są duże zmiany w budownictwie. Nowe mieszkania na rynku pierwotnym sprzedawane przez biura nieruchomości w Rybniku oferowały mieszkania z bardzo dużymi oknami.

biura nieruchomości  Rybniku

Według nowym warunków technicznych konieczne jest ograniczenie utraty ciepła przez okna. Możliwe jest to przez zamontowanie okien trzyszybowych z komorami wypełnionymi kryptonem lub argonem. Przy obecnym rozwoju technologii budownictwa energooszczędnego najsłabszym ogniwem w powłoce budynku stały się ramy skrzydeł, ościeżnice i obrzeża/ramki szyb zespolonych. Producenci poszukują najlepszych rozwiązań w tym zakresie.

Nieruchomości Rybnik

Bez wątpienia na rynku będą pojawiać się coraz ciekawsze rozwiązania. Zanim będzie duża konkurencyjność i szeroki wybór materiałów musi minąć trochę czasu. Masowe stosowanie energooszczędnych rozwiązań zdecydowanie napędzi rynek rozwiązań w tym zakresie. Biura nieruchomości w Rybniku obserwują rynek nieruchomości. Ceny mieszkań cały czas rosną. W najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, żeby coś w tym zakresie zmieniło się.

Agenci nieruchomości widzą, że coraz trudniej młodym osobom kupić mieszkanie. Nie posiadają odpowiednich dochodów, trudno im zaoszczędzić na wkład własny. Zwiększenie kosztów budowy mieszkań może sprawić, że staną się one dla wielu osób nieosiągalne. Inwestorzy nie będą ich sprzedawać poniżej kosztów budowy. Budowa budynków energooszczędnych to niewątpliwie dobry kierunek zmian.

Osiągnięte w ten sposób oszczędności energii i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii uczyni budownictwo w Polce bardziej nowoczesnym. Rachunki za ogrzewanie znacznie spadną dla właścicieli nieruchomości. Problemem może okazać się zdolność kredytowa i możliwość zakupu własnego mieszkania.