Podsumowując temat nowych warunków technicznych WT2021 rynek budowy nowych inwestycji w najbliższym czasie zmieni się. Inwestorzy rozpoczną budowę domów energooszczędnych, na które otrzymali pozwolenie od stycznia 2021 roku. Wysokie ceny mieszkań na rynku pierwotnym zapewne wykorzystają właściciele mieszkań na rynku wtórnym. Agenci nieruchomości zachęcają do zakupu mieszkań zanim ceny będą jeszcze wyższe.

Biuro nieruchomości Rybnik

W ofercie biur nieruchomości w Rybniku można znaleźć ciekawe propozycje. Niebawem na rynku zaczną pojawiać się mieszkania energooszczędne wybudowane według nowych WT2021. Zapewne będą one dużo droższe od mieszkań obecnie wystawionych do sprzedaży. Rynek wtórny zawsze wykorzystywał takie sytuacje.

biura nieruchomosci Rybnik

Pomimo tego, że mieszkania z rynku wtórnego nie będą miały nic wspólnego z mieszkaniami energooszczędnymi, cena za metr kwadratowy nie będzie dużo niższa. Rynek nieruchomości napędzany jest przez podaż i popyt. Kiedy najdroższe mieszkania będą dla klientów nieosiągalne nieco tańsze nieruchomości w Rybniku z rynku wtórnego staną się możliwe do kupienia.

Nieruchomości Rybnik

Zdolność kredytową banki obliczają w stosunku do zarobków, sytuacji rodzinnej i perspektyw w danym zawodzie. Wskaźniki obliczania zdolności kredytowej potencjalnych klientów zapewne nie ulegną zmianie. Oferta kredytowa banków będzie ograniczona. Klienci, którzy będą dokonywali zakupu nieruchomości na kredyt będą uzależnieni od wielkości otrzymanego kredytu.

Z pewnością zdecydują się na zakup mieszkania z rynku wtórnego na jakie będzie ich stać. Właściciele nieruchomości podnosić będą ceny do wartości za jakie będą w stanie je sprzedać. Do łask wrócą zapewne stare mieszkania w kamienicach, z piecami i bez udogodnień.

Bez wątpienia nowe mieszkania z rynku pierwotnego, energooszczędne, z niskimi rachunkami dostępne będą dla najlepiej zarabiających. Biura nieruchomości zachęcają osoby, posiadające oszczędności do zakupu mieszkań w celach inwestycyjnych. Rynek wynajmu najprawdopodobniej będzie się rozwijał wzorem krajów zachodnich.