Kontynuujemy temat balkonów i ogrodów przynależnych do mieszkań. Bez wątpienia zadbane mogą znacząco wpłynąć na cenę nieruchomości i przedłużyć czas jego sprzedaży. Z pewnością zagracone odstraszają klientów. Pracownicy biura nieruchomości w Rybniku do takich miejsc raczej starają się nie przyprowadzać swoich klientów.

Biuro nieruchomości Rybnik

Starają się zachęcać właścicieli mieszkania aby przed prezentacją mieszkania sprzątnął na balkonie zgromadzony, często przez wiele lat bałagan. Pomimo dodatkowych funkcji jakie balkon spełnia stanowi on często o wartości całego mieszkania. Żaden z klientów biura nieruchomości nie chce kupić nowego mieszkania i rozpocząć od sprzątania zagraconych pomieszczeń. Chyba, że cena nieruchomości byłaby na tyle atrakcyjna, że opłacałoby mu się to zrobić.

Czasami sprzedawane są mieszkania pozyskane w wyniku spadku, w których jest wielu właścicieli. Trudno im się dogadać i porozumieć. Dobrze w takiej sytuacji spotkać się w biurze nieruchomości w Rybniku i przedstawić sytuację. Doświadczony agent nieruchomości pomoże, doradzi jakie sprzęty z mieszkania trzeba usunąć i jak zadbać o balkon lub przydomowy ogródek. Mieszkania zadbane zdecydowanie szybciej można sprzedać i za dużo wyższą cenę.

Rybnik biuro nieruchomości

Dlatego warto poświęcić czas na doprowadzenie do porządku balkonu, ogródka, piwnicy lub garażu. Każde z tych pomieszczeń może być atutem nieruchomości pod warunkiem, że nie będzie zniszczone i zaniedbane. Przygotowując balkon do sezonu letniego trzeba go sprzątnąć, być może w kilku miejscach odmalować. Z pewnością po zimie warto sprawdzić czy meble balkonowe nie uległy zniszczeniu.

Wiosną w domu można przygotować sadzonki pomidorów, papryki lub innych warzyw, które z powodzeniem można uprawiać na balkonie. Krótki okres wegetacyjny powoduje, że późne posadzenie sadzonek do donic na zewnątrz może spowodować, że rośliny nie zdążą zaowocować. Dlatego sadzonki można przygotować wcześniej w domu i jak tylko zrobi się ciepło przesadzić je do donic na balkonie. Wieloletnie rośliny z pewnością trzeba przyciąć.