Kontynuujemy temat sprzedaży nieruchomości po przeprowadzeniu sprawy spadkowej. Bez wątpienia nieuregulowanie spraw związanych z właścicielami nieruchomości za ich życia zdecydowanie utrudnia ten proces po śmierci. Jeżeli spadkobiercami pozostają wnuki lub prawnuki często ich znalezienie i doprowadzenie sprawy spadkowej do końca może być trudne. Zdarzają się klienci, którzy przychodzą do biura nieruchomości w Rybniku i chcą sprzedać nieruchomość, która nie jest prawnie uregulowana.

Agencja nieruchomości w Rybniku

Agencje nieruchomości w Rybniku

Po krótkiej rozmowie i zadaniu kilku pytań przez pośrednika nieruchomości okazuje się, że owszem są spadkobiercy ale nie przeprowadzili jeszcze sprawy spadkowej. Chcą sprzedać dom lub mieszkanie, które prawnie jeszcze do nich nie należy. Bez wątpienia biuro nieruchomości w Rybniku przyjmuje do sprzedaży tylko i wyłącznie nieruchomości z uregulowaną sytuacją prawną. Pośrednicy sprawdzają zapisy w księgach wieczystych dotyczących właścicieli nieruchomości. Dlatego w biurach nieruchomości nie znajdziemy mieszkań i domów, które nie zostały uregulowane prawnie.

W ogłoszeniach w Internecie znajdują się różne ogłoszenia, niektórzy chcą sprzedać tylko udziały w nieruchomości. Teoretycznie można sprzedać taką nieruchomość i rozliczyć się ze wszystkimi spadkobiercami, jednak w praktyce jest to bardzo trudne. Musi trafić się klient, któremu bardzo zależy na konkretnej nieruchomości lub w jasno określonym miejscu. Wówczas teoretycznie jest szansa na sprzedaż nieruchomości, rozliczenie się ze spadkobiercami i uzyskanie pełnego prawa do lokalu.

Nieruchomości w Rybniku

Najczęściej dzieje się tak jeżeli lokalizacja nieruchomości jest bardzo atrakcyjna lub teren wokół domu można przeznaczyć na działalność komercyjną. W biurach nieruchomości w Rybniku zdarzają się oferty domów z dużą działką, na której ktoś zamierza wybudować kompleks domków pod wynajem lub bloki. Cena działki jest na tyle atrakcyjna, że inwestorowi opłaca się spłacenie wszystkich spadkobierców.

Kupując samodzielnie nieruchomość trzeba zwrócić uwagę na zapisy w księdze wieczystej, kto faktycznie jest właścicielem domu lub mieszkania. Czy są to inni spadkobiercy w pewnych określonych częściach czy też bank, który udzielił kredytu i za życia właścicieli nie został on spłacony. Raty kredytowe nadal rosną i spadkobiercy są zobowiązani do ich uiszczania. Sprawy majątkowe to dość skomplikowany dział. Dlatego dobrze jest współpracować w tym zakresie ze specjalistami, prawnikami i pośrednikami zatrudnionymi w biurach nieruchomości w Rybniku.